Z postupu se opět neradujeme!

V pátek 30. září a v tomto týdnu v úterý 4. října sehráli starší žáci florbalové turnaje.
Okrsek se nám podařilo proti TGM-ce vyhrát na nájezdy, ale v okresním kole při nás sportovní štěstí nestálo. Ale nepředbíhejme a podívejme se na průběh obou turnajů o něco blíže.
V pátek jsme byli nalosováni do skupiny proti TGM-ce, kde společná přestřelka skončila 3:3 (Zábojník Filip, Hoferek Adam a Marčík Michal) a Tlumačovu, který jsme přehráli 4:1 (Zábojník Filip, Kotačka Filip, Pospíšek Lukáš a Olšák Jakub).
Čtyři body, ale horší skóre, nám z protější skupiny přisoudily Vizovice. Utkání bylo plné osobních soubojů, ale kluci z Mánesky jej zvládli lépe – 3:1 (Staněk Filip, Kotačka a Zábojník).
Finále s TGM-kou pro oba znamenalo postup, což se odrazilo i na polovině finále, které se hrálo dosti opatrně. Oba týmy nechtěli přijít o hráče vinou nějakého nešťastného zranění. Druhá půlka již byla hodna finále, když se oba týmy rozehrály k velkému výkonu. Branka však nepadla a na řadu přišli divácky atraktivní nájezdy. Ty soupeřovi vychytal skvělý Lukáš Fabrika a za nás rozhodl až ve čtvrté sérii Kotačka. Postoupily tak oba týmy.
V úterý 4. 10. jsme se tak mohli těšit z dalšího kola – okresního. Ve skupině jsme narazili na ZŠ Emila Zátopka. Boj to byl víc než florbalový, ale remíza 0:0 byla jistě spravedlivá pro všechny. Druhý zápas jsme zvládli gólově lépe než ZŠ Napajedla I a zvítězili 4:2 (Marčík Michal 2x, Vodárek Matyáš a Hoferek Adam).
Tyto trefy nás vynesly na první místo tabulky a přiřkly nám Komenského I do semifinále. To bylo jedno z málo opravdu slušných florbalových utkání tohoto dne. Nervozita s postupujícím časem stoupala, jelikož se žádnému z týmů nedařilo vsítit branku. Asi 20 vteřin před koncem zápasu však rozhodl přesnou střelou Kotačka o našem postupu do finále.
Proti komu jinému jsme mohli hrát než proti rivalovi z TGM-ky. Nemůžu klukům nic vytknout, makali, běhali, bránili, zakončovali, ale branky vstřelil jen soustředěně hrající soupeř a to hned 3x … Škoda! Borci pro výhru udělali vše, někdy je soupeř prostě lepší.
TGM-ce gratulujeme k postupu a přejeme co nejlepší výkon v kraji.
Našim reprezentantům děkuji za přístup k oběma turnajům!
Koho jsem z naší soupisky nezmínil v povídání výše, protože se nezapsal mezi střelce? Davida Marčíka, který svou rychlostí a postavou upevnil řady naší obrany. To byl jeho hlavní úkol.

Stanislav Šindler – vedoucí družstva

Foto z florbalového  turnaje