RODIČE VÍTÁNI – značka pro školy otevřené rodičům

Jsme škola otevřená rodičům, proto jsme se zapojili do projektu Rodiče vítáni a již od školního roku 2017/2018 jsme certifikovanou školou. To znamená, že jsme školou, která se chová vstřícně a partnersky a splňuje následující komunikační pravidla:

1. Rodiče se dostanou bez problémů do školy, včetně pozdních odpoledních hodin.
  2. Rodičům jsou dostupné kontakty na všechny učitele a vedení školy.
  3. Rodiče mají k dispozici informace o tom, co a kdy se ve škole děje.
  4. Rodičům zaručujeme, že při třídních schůzkách neprobíráme prospěch a chování jejich dítěte před ostatními rodiči.
  5. S rodiči komunikujeme partnerským způsobem.
  6. Pořádáme školní akce pro rodiče v termínech a hodinách, které jim umožní se jich opravdu zúčastnit.

Jako učitelé si přejeme, aby rodiče táhli se školou za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci. To vše je ku prospěchu dětí, které jsou nám svěřeny.

Značka je podporována webovými stránkami www.rodicevitani.cz, který nabízí vyučujícím, rodičům, ale i široké veřejnosti inspirativní články, videa, semináře, diskusní fórum, sdílení zkušeností se spoluprací s rodiči. Také zde najdete mapu aktivních škol, které splňují jasná kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Mapa škol rodicevitani