Speciální pedagožky

Mgr. Markéta Partiková

• Péče o žáky s poruchami učení (dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie), poruchami pozornosti (ADHD, ADD) a poruchami chování, o žáky s rizikem rozvinutí výše uvedených poruch a o žáky s neprospěchem.
  • Vedení Předmětu speciálně pedagogické péče (PSPP) dle doporučení PPP či SPC. V rámci PSPP jsou u žáků za pomoci různých kompenzačních pomůcek, metodických materiálů a speciálních metod rozvíjeny oblasti, v nichž vykazují oslabení - deficity. Hlavním cílem je odstranění nebo zmírnění potíží dítěte a zlepšení jeho psychického stavu.
  • Vyhledávání žáků s poruchami učení nebo s rizikem rozvoje poruch učení ve třídách.
  • Speciálně pedagogická diagnostika (školní připravenost, dovednost v oblasti čtení a psaní a matematických dovedností).
  • Spolupráce s dalšími členy školního poradenského pracoviště.
  • Konzultace pro učitele, rodiče i žáky.

Konzultační hodiny:

pro žáky pondělí, úterý , středa 8:00 – 11:00;
pro rodiče dle předchozí domluvy

E-mail: mpartikova@zsotrman.cz

Mgr. Anna Kovářová

Vážení rodiče, milí žáci,
    jmenuji se Anna Kovářová a od září 2023 působím na ZŠ Mánesova Otrokovice jako speciální pedagožka – logopedka:

• Spolupracuji s dalšími členy ŠPP a jinými odborníky při speciálně-pedagogické diagnostice, která je zaměřena na vyhledávání žáků se speciálně vzdělávacími potřebami a žáků ohrožených školním neúspěchem
  • Provádím orientační logopedické vyšetření
  • Provádím logopedickou intervenci u žáků s narušenou komunikační schopností
  • Rozvíjím řečové a jazykové schopnosti u žáků s narušenou komunikační schopností
  • Poskytuji logopedickou konzultační a poradenskou činnost pro pedagogy a zákonné zástupce
  • Poskytuji podporu žákům, pedagogům a zákonným zástupcům v oblasti komunikace žáků.

Konzultační hodiny:

pro žáky:
pro rodiče: kontaktovat mě můžete e-mailem, nebo po předchozí domluvě je možnost setkání osobně.

E-mail: kovarova@zsotrman.cz