V okresním finále ve florbalu opět úspěšně

Jak se na okresní kolo těšívám já, tak o to víc se na něj těšili naši kluci.
Natěšení mohli potvrzovat svými výkony 21. 11. na oválně lemovaném florbalovém hřišti.
Do skupiny nám los přiřknul ZŠ Komenského II Zlín – fotbalovou školu. Na jejich pohybu bylo rozhodně znát, že krokem nešetří a hned od úvodu nás dost přehrávali. Jestli jsme byli zbytečně nervózní, nevím, ale na 12i minutový zápas je to luxus.
Naštěstí naší první akcí vstřelil branku Kuba Ťopek a získali jsme sebevědomí. Hned na to, jsme udeřili znovu zásluhou bráchy Jendy.
Nebyli bychom to my, kdybychom soupeři nenabídli se nadechnout a snížit na 1:2. Nejenže soupeř stav snížil, ale dokonce vyrovnal o dvě minuty později na 2:2. Bojovností a týmovým pojetím hry svou druhou branku vstřelil Kuba na 3:2 a 3 důležité body pro nás!
Ve druhém zápase skupiny nám stačilo neprohrát, abychom postoupili. Teoreticky by nám to mělo stačit i na první místo, pokud jsme “hokejky”, neboli ZŠ Emila Zátopka Zlín chtěli potkat až v závěru turnaje. Stáli proti nám hoši z 2. ZŠ Napajedla. Velmi dlouho se hrál vyrovnaný mač “nahoru dolů”. Vše se zlomilo v polovině, kdy se po standardce prosadil už tradičně Kuba Ťopek. Následoval jej Jenda a skóre uzavřel znovu Kuba na konečných 3:0.
V semifinále se ZŠ Křiby Zlín otevřel gólová stavidla Martin Pšenčík. I když to vypadalo, že budeme držet otěže zápasu pevně v rukou my, velmi jsme si zápas zkomplikovali. Po naší chybě soupeř srovnal a velmi dobrou obranou nám nedovoloval dostávat se do šancí. My však máme Kubu, jenž parádní trefou poslal náš tým opět do vedení. Trefil se i Martin Fošnár, který potvrdil náš postup do finále.
Ve finále jsme si mysleli, že budou naším soupeřem “hokejky”. Pohybově vyspělejší “fotbalisti” z Komenského II Zlín je však v jejich semifinále přehráli 4:3 a nám se tak rýsovala odveta ze skupiny. Tentokrát jsme za kratší brankový konec tahali my. Prohrávali jsme od první minuty 0:1. I když jsme se s tímto stavem snažili něco udělat, v páté minutě to už bylo 0:2.
Správné rozhodnutí trenéra vzít si si oddechový čas, abychom dali důraz na pokyny před utkáním, stáhli jsme hru pouze na jednu řadu a zariskovali.
Po time-outu se prosadil Martin Pšenčík a za další dvě minuty Kuba Kračina. Bylo srovnáno, ale nic nebylo rozhodnuto. Hrál se skvělý zápas na obou stranách, až do konce 2:2.
Rozhodly až nájezdy. Všichni naši střelci svůj nájezd proměnili, soupeř ve 4. sérii chyboval – Ondra jej skvěle vytlačil ze střeleckého úhlu.
My se tak mohli radovat z vítězství na okrese a postupu do kraje!
Kdo stál za uspěšným okresním finále:
Jakub a Jan Ťopkovi, Vít Šindelář, Dominik Hutař, Martin Fošnár, Jakub Kračina, Štěpán Kempa, Ondřej Churý, Tomáš Koželuh, Jan Maňásek, Jonáš Konior, Martin Pšenčík a Marek Kunčar.
Obrovské poděkování patří i trenéru Stanislavu Šindlerovi, který dovedl družstvo k vítězství.

Foto z turnaje….