V MC Donald´s Cupu jsme postoupili v obou kategoriích

Spousta kluků a pár holek se mě už od ledna často ptali, kdy bude MC Donald´s Cup?
A konečně se dočkali. 18. dubna se u nás v Otrokovicích na SABu konal již 25. ročník fotbalového turnaje nejmladšího žactva MC Donald´s Cup. I přes velkou zimu nás postup v obou kategoriích zahřál u srdíčka.
Pojďme ale postupně.
Ranní teplota 4 stupně a před staršími chlapci (4. a 5. třída) i stejný počet zápasů.
Svoji skupinu jsme nakonec vyhráli. S 2. ZŠ Napajedla 7:3 (3x Overal, 2x Kašpar, Kunčar, Duba) se výsledek ale vůbec nerodil lehce a museli jsme opravdu zabrat. S Tlumačovem 6:1 (3x Veselý, Overal, Grec, Duba) – bylo pro nás důležité, abychom ovládli skupinu a tomu odpovídalo i herní nasazení do zápasu s drobnou změnou taktiky.
V semifinále, které se hrálo křížovým pravidlem (proti druhému ze sk. B), jsme hráli s Velkým Ořechovem 6:1 (2x Kašpar, Grec, Duba, Zavadil T., Overal). Výsledek však neodpovídá trápení, kterým jsme si prošli po neproměněných šancích a zahozené penaltě. Postavili jsme se nepřízni čelem a do poslední chvíle bojovali! Přineslo to ovoce…
Finálový souboj byl pomyslným odvěkým soubojem o postup proti ZŠ Trávníky. Nejprve jsme vedli, pak naopak prohrávali… Nejostřílenější hráči týmu však přidali na obrátkách a dovedli utkání ke konečnému vítězství 7:3 (3x Kašpar, 2x Overal, Duba a Kunčar).
Reprezentanti Mánesky v kategorii 4. a 5. tříd:
Novotný Jan (brankář), Skopalík Vojtěch, Mušinský Štěpán (oba v obraně), Overall Alex, Grec Sebastian, Kunčar Matěj, Duba Jakub, Kvapil Vilém, Zavadil Simon a Tomáš (všichni v záloze), Veselý Denis a Kašpar Matěj (oba útočníci)

Svůj turnaj si zároveň odehráli i mladší žáci (1. – 3. tř.), které čekaly jen 2 utkání kvůli nižšímu počtu přihlášených družstev.
V prvním utkání jsme porazili Tlumačov 5:1, kdy z počátku vyrovnané utkání rozhodli 2 naši střelci M. Mišák (3x) a J. Žák (2x).
Ve druhém utkání s Dobrou Montessori Zlín nám hodně pomohl dvěma smolnými vlastními brankami soupeř, který ještě snížil. Pak už se ale 2x trefil L. Navrátil a jednou A. Bittner. Vítězné utkání skončilo 5:1 v náš prospěch.
Reprezentanti Mánesky v kategorii 1. až 3. tříd:
v brance Duba Jan, v obraně Novotná Julie, Broža Oliver, Uličný David, Enkchuluun Erkhes, v útoku Navrátil Lukáš, Mišák Matyáš, Bittner Adam, Řezníček Filip, Tomáš Hubert a Žák Jan.

Oběma týmům gratulujeme k postupu do okresního kola 7. května v Brumově-Bylnici a všem reprezentantům děkuji za předvedený výkon.

Pár foteček z našeho úspěšného turnaje