I v okrskovém kole se naši florbalisti neztratili

Po úvodním nástupu všech zúčastněných družstev otrokovického okrsku 15. listopadu, došlo k losování skupin.
Svůj report z turnaje začnu mladšími žáky, kteří byli v turnaji úspěšnější a kteří si vylosovali druhou skupinu.
Hned v úvodním utkání se Slovenskou Zlín do toho od začátku šlápli a zvítězili vysoko 6:0. Docela dobrý brankostroj předvedli za dvanáct minut hrubého času Jakub Ťopek po 2, Marek Kunčar, Jonáš Konior, Martin Pšenčík a Jan Ťopek po jedné.
I v druhém zápasu skupiny nenechali nikoho na pochybách, že patří k favoritům turnaje. S Trávníky Otrokovice zvítězili vysoko 6:0. Po dvou brankách Kuby a Honzy Ťopkových se prosadil ještě Martin Fošnár a Víťa Šindelář.
V semifinále jsme rovněž rozstříleli Tlumačov 6:0 i s menšími změnami v sestavě. Snad jsem stihnul poznačit všechny střelce: Jakub Ťopek po 2, Jonáš Konior, Víťa Šindelář, Jan Ťopek a Jakub Kračina po 1.
Finále s Kvítkovou Zlín rovněž vysoko 8:0
Přestože do okresního kola postupovali oba vítězové semifinále, kluci projevili bojovnost a chuť si florbal opravdu zahrát. Střelci: Martin Pšenčík po 3, Jan Ťopek po 2, Jakub Kračina, Jakub Ťopek a Štěpán Kempa po 1.
Mladší žáky reprezentovali:
Jakub a Jan Ťopkovi, Vít Šindelář, Dominik Hutař, Martin Fošnár, Jakub Kračina, Štěpán Kempa, Ondřej Churý, Tomáš Koželuh, Jan Maňásek, Jonáš Konior, Martin Pšenčík a Marek Kunčar.

Starší žáci si losovali pouze pořadí v pětičlenné skupině, kde se hrály zápasy systémem každý s každým.
V úvodním utkání se Slovenskou Zlín nás jedna chyba při bránění soupeřovi standartky stála zbytečnou důležitou prohru 0:1 v jinak vyrovnaném a bojovném utkání. Jak se později ukázalo, i postup do okresního kola.
Ve druhém zápase proti Tlumačovu jsme poměnili vše, co se dalo. Promíchali jsme pětky a hlavně jsme museli hrát s jiným nasazením. Bohužel jsme se nevyhnuli chybě, která soupeře poslala do vedení. Proto bylo nutné předvést charaktery. To se povedlo, když po týmovém výkonu Dan Válek svými brankami otočil na konečných 2:1 v náš prospěch.
Třetí utkání nabídlo opravdu zajímavou podívanou. Vítěz turnaje starších žáků Vizovice se ujal vedení. Postup měli v kapse i kdyby prohráli, ale bylo na nich znát, že svou pozici chtějí obhájit. Nám šlo v tu chvíli o vše a nevzdávali jsme se. Se závěrečným klaksonem se trefil Radim Valouch a srovnal na konečných 1:1.
K poslednímu jsme nastupovali s vědomím, že už postoupit nemůžeme díky úvodnímu zápasu. Kvítková narozdíl od nás postoupit mohla, kdyby nás porazila. Nejdříve otevřel skóre Radim Valouch. Pak ale během minuty vedl soupeř. V přesilovce se nám podařilo vyrovnat zásluhou Dana Štacha, který si svou střelu z dálky ještě jednou zopakoval minutu před koncem.
Výhrou 3:2 si starší hoši zabezpečili třetí nepostupovou konečnou příčku v tabulce.
Reprezentovali:
Marek Hanousek, Matěj Žitný, Martin Matesko, Kryštof Zuzaník, Daniel Štach, Matyáš Blaha, David Novotný, Daniel Válek, Martin Sovadina, Jan Fagulec, Adrian Janský a Radim Valouch.
Všem klukům chci poděkovat za korektní hru, bojovnost a reprezentaci školy ve velmi dobrém světle.

Pár foteček z turnaje