„Byli jste prostě úžasní“

Tento krátký report z 5. ročníku charitativního nesoutěžního Běhu pro Gambii nelze prostě začít jinak než slovy: „Byli jste prostě úžasní“. I přes nepřízeň počasí za vytrvalého deště při startu nikdo z běžců nepřestal a dál pokračoval v získávání finančních prostředků za absolvovaná kola pro děti z africké Gambie. Svým během je tak podpořily při cestě za vzděláním. A to ocenil i přihlížející doprovod stojící pod deštníky. Běžci pokračovali i přes rozbahněnou trať, jejíž kvalita se neustále zhoršovala. Obrovský dík patří rekordnímu počtu 73 účastníků, kteří vyběhali částku okolo 42.188 korun. Částky měli přislíbeny od předem nasmlouvaných sponzorů a tu měli přinést do školy, aby mohla být společně zaslána na konto společnosti Kola pro Afriku.

A ještě na závěr trochu statistiky. Letošního 5. ročníku Běhu pro Gambii se zúčastnilo na 73 běžců otrokovických škol a veřejnosti. Celkem naběhali 703 kol, což bylo bezmála 633 km a více než v loňském ročníku za pěkného počasí. Nejvíce naběhal Tomáš Spurný z Trávníků 22 kol, což bylo na 900m okruhu bezmála 20km. Nejmladším účastníkem běhu byl teprve šestiletý Viktor Šimek, který naběhal 13 kol.

Velké poděkování patří zejména městu Otrokovice a TJ Jiskra Otrokovice za technické a bezpečnostní zajištění, TSO za vzornou přípravu tratě a v nemalé míře ZŠ Mánesova za personální zajištění a povedený průběh akce.

Foto z akce zde