Zapálené bádání – 1. výzva

Lentilkové malování

Cíl: vytvořit s pomocí lentilek a vody co nejkrásnější, nejoriginálnější lentilkově vodní obrázek. Inspiraci lze najít např. v tomto videu.

Pomůcky: lentilky a jim příbuzné cukrovinky jakéhokoliv výrobce, bez ohledu na název a voda.

Forma splnění zadání: Vytvořený obrázek, respektive vytvořené obrázky vyfoťte a odešlete na e-mailovou adresu zapaleniprovedu@zsotrman.cz. Maximálně 3 lentilkové obrázky za žáka. V každém e-mailu musí být uvedeno: jméno žáka a třída, do které chodí. Na fotce může být mimo obrázku i samotný žák.

Rozšíření pro žáky 7. až 9. ročníku.

Kromě fotky/fotek napište název děje, díky němuž se barvivo z lentilek šíří vodou do prostoru pryč od lentilek. Také nafoťte nebo nakreslete aspoň tři další příklady, kde se tento jev běžně uplatňuje v lidském životě.

Těšíme se na fotky vašeho lentilkového malování. Snažte se být originální. Vytvořte něco nového, co ještě na internetu není ;-). Tohle malování je bezodpadové – vše se dá sníst a vypít.

Odměna pro výherce: velké balení lentilek či podobných cukrovinek.

Termín: od 2. 2. do 12. 2. 2021 (16:00)

Pravidla soutěže