Máme vítěze soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika :-)

V úterý 13. 12. 2022 proběhlo na SPŠ v Otrokovicích 2. kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika. Na soutěž přijelo 90 soutěžících z 31 škol okresu Zlín a Uherské Hradiště.

Naši školu reprezentovali tři žáci 9. ročníku. Dominik Krátky z 9. C se umístil v první polovině výsledkové listiny, ale mezi 30 postupujících se neprobojoval.

V obrovské konkurenci dosáhl hvězdného výsledku Jiří Večeřa z 9. C a obsadil krásné 2. místo.

Jirku porazila jen jediná soutěžící, a to Lucie Psíková z 9. A, která získala bezkonkurenčně nejvíce bodů, toto kolo soutěže vyhrála a porazila všech ostatních 89 mladých chemiků.

Uspět v této soutěži je každý rok těžší vzhledem k rostoucímu počtu soutěžících. O to více si úspěchu našich žáků vážíme, gratulujeme a děkujeme za pečlivou přípravu.

Jirkovi a Lucce přejeme hodně štěstí a sil v dalším kole, ve kterém je čeká i praktická laboratorní část.