Kdo má všech pět pohromadě, kope radši na zahradě

Toto heslo jsme si vybrali již v první proměně naší zahrady. Jsme rádi, že nyní navazujeme projektem „Přírodní zahrada“ pod záštitou Města Otrokovice. Po těžkém covidovém období všichni rádi vyběhneme na čerstvý vzduch, sednout si do zahrady, kde můžeme pracovat, učit se, odpočívat, hrát si, sundat roušky a pozorovat “broušky” 🙂

Proto se nemůžeme dočkat venkovní učebny, polní kuchyně a nový        ch záhonků.

V části zahrady, kterou využívá školní družina, vyrostl nový kopec s králičí norou a vrbový tunel. A družina si pořídila i nové indiánské teepee.

24. května 2021 jsme s radostí osázeli první čtyři záhonky. Většina třeťáčků si užívala své první zahradnické krůčky, někteří již zkušení zahradníci projevili svůj talent při sázení ovocných keřů, bylinek a hlavně levandule.

Budeme se těšit, až si v nové polní kuchyni uvaříme bylinkový čaj a nachystáme voňavou levanduli na vánoční trhy, které si letos obzvlášť užijeme.