Nadaní žáci

Koordinátor pro nadané žáky – Mgr. et Mgr. Barbora Braunerová

Garant pro nadané žáky – Mgr. Drahomíra Šnajdarová

• Vyhledává a identifikuje žáky s potenciálem a nadáním ve škole
      • Seznamuje učitele s možnostmi identifikování a diagnostikování nadaných žáků
      • Podporuje učitele v diferenciaci výuky vzdělávacích oborů (předmětů) podle úrovně žáků v rámci ročníků.
      • Podporuje kroužek pro nadané žáky v rámci výuky.
      • Podporuje účast na školeních a seminářích pro všechny pedagogy (zejména 1. ročníků).
      • Zabezpečuje školní systém péče o nadané personálně, což představuje systematickou pozornost tématu rozvoje nadání ze strany celého pedagogického sboru.
      • Spolupracuje s ostatními členy ŠPP při práci se žáky s nadáním.
      • Spolupracuje s externími partnery – školská poradenská zařízení, krajské sítě podpory nadání, krajští koordinátoři nadání apod.
      • Přistupuje ke vzdělávání nadaných a mimořádně nadaných žáků ve škole systematicky = postupné nastavování, realizace, evaluace a udržování systematické podpory nadání ve škole.
      • Zabezpečit vzdělávací a výchovné nabídky pro nadané žáky (včetně možnosti navštěvovat kroužky v rámci družiny).
      • Příležitosti pro sdílení know-how mezi pedagogy (vzájemné hospitace s následnou zpětnou vazbou, metodické setkávání pedagogů v rámci 1. a 2. stupně, společné vzdělávací akce pro pedagogy.)

e-mail: snajdarova@zsotrman.czbraunerova@zsotrman.cz