Otrokovice podpořily během děti z Gambie

Už počtvrté se v Otrokovicích uskutečnil charitativní nesoutěžní Běh pro Gambii.

Smyslem této akce bylo získání finančních prostředků pro zpřístupnění dětí ke vzdělání v africké Gambii. Běh se letos uskutečnil v rámci Evropského týdne mobility v sobotu 18. září 2021 od 10 do 12 hodin v okolí stadionu TJ Jiskra Otrokovice a zúčastnilo se ho na 64 běžců z řad žáků otrokovických základních škol a široké veřejnosti.

Myšlenkou běhu bylo, že každý účastník si našel svého sponzora, který mu přislíbil libovolnou částku za každé uběhnuté kilometrové kolo. Sponzorem mohl být kdokoliv, rodič, příbuzný, učitel nebo kamarád. Po skončení běhu byl každému účastníkovi zapsán počet absolvovaných okruhů do sponzorského listu a vyběhanou finanční částku odevzdal ve škole. Konečná vybraná částka poputuje na účet společnosti Kola pro Afriku.

Získané finance budou vynaloženy na realizaci záměru společnosti Kola pro Afriku, která podporuje gambijské děti při jejich cestě za vzděláním. Udržitelným dopravním prostředkem je v této africké zemi, zvláště pro cestu děti do školy, jízdní kolo. Děti, bydlící poblíž školy, mohou docházet do vyučování každý den pěšky. Některé děti v Gambii však chodí do školy na dlouhé vzdálenosti a jiné děti, bydlící příliš daleko od školy, tam nemohou vůbec. Projekt Kola pro Afriku ve spojení s akcí Běh pro Gambii může dětem přinést kola pro jejich cestu do školy. Vzdělání v chudých zemích je branou k možnostem mít v budoucnu práci a obživu.

No a na závěr trochu statistiky: 64 běžců naběhalo  400 kol, což bylo téměř 380 km. Celkem se vyběhalo a vybralo 46.460 korun. O tuto úctyhodnou částku se zasloužila Máneska 27.630 korunami a ZŠ Trávníky s 18.830 korunami.  Nejvíce naběháno 23 kol. Nejmenší účastník tříletý chlapec absolvoval 5 kol. Pětiletý Viktor Šimek uběhl 11 kol.

Velké poděkování patří zejména městu Otrokovice a TJ Jiskra Otrokovice za technické a bezpečnostní zajištění, TSMO za přípravu tratě a v nemalé míře ZŠ Mánesova za personální zajištění  a povedený průběh akce.

FOTO z povedené akce