Máneska a její Galerie proti trudnomyslnosti aneb Svět se zastavil, ale děti ne.

Milé žákyně, milí žáci, (i milí rodiče),

svět se mnoha z vás nyní otočil a najednou je spousta věcí jinak. Nechodíte do školy, učíte se doma, nevidíte se s kamarády. Pojďme si o tom kreslit a malovat (nebo klidně i psát). Jak se máte? Jak se cítíte? Jaký je ten váš svět právě teď? Pokud máte chuť, ukažte nám to obrázkem, kterému klidně dejte název. Obrázky pak vyfoťte a pošlete na mail svým učitelům. Na webu, na FB i na Instagramu vytvoříme Galerii proti trudnomyslnosti. Ať o sobě víme, ať vidíte, jak se mají kamarádi, ať se můžete z obrázků radovat, bavit se jimi i inspirovat. Pokud chcete tvořit spíš jako v pracovce než ve výtvarce J, tvořte, vyrábějte a hlavně foťte. Fotky s krátkými popisky, co a proč jste vytvořili, nám posílejte. Pokud kdokoliv z vás nebude chtít mít dílo zveřejněné, ale bude jen pro paní učitelku, připište nám to k němu. To bude radosti i jedniček, protože „Zaměstnané ruce = odpočinutá hlava.

A až to bude možné, všecky obrázky přinesete do školy a my je odešleme Stonožce, která z nich udělá velikou výstavu.

Dávejte na sebe pozor. Těšíme se na vaše práce i na vás.

Vaše Máneska.